Wszystko Dla NiejPortal dla kobiet

A może do SPA...?

A może do SPA...?

W TERMACH BUKOVINA

w Bukowinie Tatrzańskiej

Tutejsze termy to zespół dwudziestu basenów termalnych z wodą o tern peratu rze 28-38° C - można więc kąpać się w nich przez cały rok. Nie jest to jednak zwykła woda, lecz termalna, wydobywana ze źródeł na głębokości 2400 m i zawierająca aż 28 cennych składników mineralnych, w tym sód, potas, wapń, magnez. Kąpiele w Termach Bukovina leczą m.in. serce, regulują gospodarkę hormonalną, przyspieszają przemianę materii. Ich terapeutyczne działanie wykorzystują specjaliści w tutejszym WELLNESS BUKOVINA. Przygotowany indywidualnie dla każdego gościa program ekspresowej regeneracji łączy zabiegi lecznicze, fizjoterapeutyczne i pielęgnacyjne.

W POŁCZYNIE-ZDRÓJ

na Pojezierzu Drawskim

Tutejszym skarbem są borowiny -jedne z najlepszych w Europie - wydobywane jak węgiel brunatny w kopalniach odkrywkowych. Ta odmiana torfu stosowana jest w leczeniu m.in. niepłodności (w Połczynie powstał pierwszy w Polsce Instytut Kobiecego Zdrowia) oraz stawów. Borowiny oczyszczają i ujędrniają skórę, mają też świetne właściwości antycelluli-towe. W połczyńskim uzdrowisku wykorzystuje się także źródła solanki uzyskiwanej z głębokości 1200 m.

Kąpiel solankowa działa przeciwbólowo, zwiększa ukrwienie skóry, odpręża mięśnie i doskonale relaksuje.

W CIEPLICACH

u podnóża Karkonoszy

To najstarsze polskie uzdrowisko. Do tutejszych „wód" jeżdżono już w XIII wieku, korzystała z nich sama królowa Marysieńka Sobieska. Bijące tu źródła mają temperaturę ok. 90°C (są najcieplejsze w Polsce). Leczą schorzenia narządu ruchu, nerek, układu nerwowego, nawet oczy. Znakomicie działają na skórę m.in. dzięki zawartości siarki i krzemu. W Cieplicach stosuje się zabiegi z użyciem wód solankowych i borowin. Jest tam również jaskinia solno-jodowa ze specyficznym, „skondensowanym" morskim
mikroklimatem.

W UNIEJOWIE

na Ziemi Łódzkiej

Ta niewielka miejscowość w sercu Polski zasłynęła nie tak dawno dzięki odwiertom, z których wydobywa się gorące solanki. Wzmacniają one witalność i odporność. W nowoczesnym kompleksie termalno-basenowym poza basenami jest strefa saun i SPA, można tu skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych i komory śnieżnej.

W NAŁĘCZOWIE

na Wyżynie Lubelskiej

Dzięki sąsiedztwu wąwozów lessowych panuje tu specyficzny mikroklimat: powietrze jest mocno zjonizowane, co obniża ciśnienie krwi. To miejsce jest idealne do leczenia chorób serca, do odpoczynku i regeneracji organizmu.

Są tu także źródła wód mineralnych i borowin, można też skorzystać z unikalnych zabiegów, m.in. kąpieli w białej glince.

W POLAŃCZYKU

nad Soliną

Bogactwem naturalnym są tu źródła wód mineralnych wodorowęglanowo-chlorkowo-sodo-wych. Na organizm leczniczo działa też powietrze z dużą zawartością fitocydów, czyli olejków eterycznych drzew iglastych - głównie jodeł.

W SOLCU ZDROJU

w Świętokrzyskiem

• Lecznicza woda siarczkowa, z której słynie Solec-Zdrój, zawiera aktywne związki siarki.

Kąpiele w niej mają rewelacyjne działanie na skórę - poprawiają jej ukrwienie i jędrność. Stosuje się je także m.in. w problemach ortopedycznych czy chorobach stawów. Pochodząca ze źródła Malina woda siarczkowa ma najsilniejsze w Polsce i jedno z najsilniejszych w Europie stężenie leczniczych pierwiastków.

W SOPOCIE

nad Zatoką Gdańską

Pobyt w Sopocie działa leczniczo i wzmacniająco ze względu na obecność jodu i olejków eterycznych pochodzących z drzew okolicznych lasów iglastych, ale także dzięki wodom mineralnym. W lecznictwie wykorzystywana jest solanka wypływająca ze Zdroju św. Wojciecha (bromkowa, jodkowa i borowa).

W SZCZAWNICY

w Pieninach

Słynie z wielu źródeł wód mineralnych, zwanych szczawami. Są bogate w sole mineralne i liczne mikroelementy, działają leczniczo m.in. na choroby dróg oddechowych. Stosowane są głównie do kuracji pitnych. Uzdrowisko znane jest także ze swojego znakomitego mikroklimatu, który zawdzięcza bliskości gór.

W SOPOCIE

nad Zatoką Gdańską

Pobyt w Sopocie działa leczniczo i wzmacniająco ze względu na obecność jodu i olejków eterycznych pochodzących z drzew okolicznych lasów iglastych, ale także dzięki wodom mineralnym. W lecznictwie wykorzystywana jest solanka wypływająca ze Zdroju św. Wojciecha (bromkowa, jodkowa i borowa).

W SZCZAWNICY

w Pieninach

Słynie z wielu źródeł wód mineralnych, zwanych szczawami. Są bogate w sole mineralne i liczne mikroelementy, działają leczniczo m.in. na choroby dróg oddechowych. Stosowane są głównie do kuracji pitnych. Uzdrowisko znane jest także ze swojego znakomitego mikroklimatu, który zawdzięcza bliskości gór.

W KOŁOBRZEGU

nad Bałtykiem

To największe polskie uzdrowisko nad otwartym morzem. W kołobrzeskim powietrzu znajduje się szczególnie dużo tzw. aerozolu morskiego, który zawiera sól i związki jodu. Lecznicze działanie mają także pokłady borowinowe, źródła solankowe i źródła wysokozmineralizowanej wody.


Więcej artykułów kategorii

Podróże

6 nawyków pomocnych przy częstym podróżowaniu 6 nawyków pomocnych przy częstym podróżowaniu Jest kilka nawyków, które mogą poprawić jakość Twojego podróżowania. Poznaj je! Czytaj Więcej

Podróże

A może do SPA...? A może do SPA...? ą w Polsce miejsca wręcz stworzone, żeby regenerować siły, dbać o urodę, odpoczywać - a wszystko dzięki wodzie, cennym źródłom geotermalnym i solankom... Czytaj Więcej

Podróże

Czarnogóra w dobrej cenie Czarnogóra w dobrej cenie Malownicze krajobrazy, skąpane w słońcu plaże i pachnące Orientem miasteczka kuszą atrakcjami za niewielkie pieniądze. Czytaj Więcej

Najnowsze

Spaghetti z klopsikami Spaghetti z klopsikami
Proste napoje i przekąski Proste napoje i przekąski
4 szybkie i kolorowe dania 4 szybkie i kolorowe dania
Jak zadbać o dom? Jak zadbać o dom?
7 trików na pozbycie się złości 7 trików na pozbycie się złości
Jak poskromić złość? Jak poskromić złość?
6 nawyków pomocnych przy częstym podróżowaniu 6 nawyków pomocnych przy częstym podróżowaniu
5 rad na poprawę urody 5 rad na poprawę urody
5 modnych domowych nawyków 5 modnych domowych nawyków
5 wiosennych zmian w życiu 5 wiosennych zmian w życiu
Jeannette Kalyta Jeannette Kalyta
Emma Kiworkowa Emma Kiworkowa
Jak wykonać plecionki? Jak wykonać plecionki?
Nowoczesna klinika urody Nowoczesna klinika urody
Problem z cieniami pod oczami? Problem z cieniami pod oczami?
Czy używać mleczka do włosów? Czy używać mleczka do włosów?
Jak przygotować nogi na lato? Jak przygotować nogi na lato?
Savoir Vivre w codziennych sytuacjach Savoir Vivre w codziennych sytuacjach
Wpływ kredytów na dzieci Wpływ kredytów na dzieci
Wspólny, małżeński kredyt w banku Wspólny, małżeński kredyt w banku
Frankowiczka wygrała z nieuczciwym bankiem Frankowiczka wygrała z nieuczciwym bankiem
Odczucia wobec bezdomnych Odczucia wobec bezdomnych
Babcia za kierownicą! Babcia za kierownicą!
Praca kobiety w policji Praca kobiety w policji
Hity na lato 2017! Hity na lato 2017!
Jakie okulary do jakiej twarzy? Jakie okulary do jakiej twarzy?
Topowa kreacyjna letnia kolekcja Topowa kreacyjna letnia kolekcja
Joanna Żółkowska i Paulina Holtz Joanna Żółkowska i Paulina Holtz
Barbara i Małgorzata Bursztynowicz Barbara i Małgorzata Bursztynowicz
Horoskop na lipiec 2017 Horoskop na lipiec 2017
Gwarancja czy reklamacja? Gwarancja czy reklamacja?
Dlaczego nie robić dzieciom zdjęć? Dlaczego nie robić dzieciom zdjęć?
Z dobrej zabawy, paskudna afera Z dobrej zabawy, paskudna afera
Kwiaty do domu na nowy rok Kwiaty do domu na nowy rok
Jak nie chorować? Jak nie chorować?
Czym jest terapia hormonalna? Czym jest terapia hormonalna?
Chński horoskop 2017 Chński horoskop 2017
Jak szybko uspokoić swoje emocje? Jak szybko uspokoić swoje emocje?
Jak polubić nowego szefa? Jak polubić nowego szefa?
10 życiowych trików 10 życiowych trików